user_mobilelogo

LET ČTYŘMÍSTNÝM VRTULNÍKEM ROBINSON R44

 20190406 120017 002

Jako novinku nabízíme

LET VRTULNÍKEM NAD PRAHOU

nebo kdekoliv jindevíce informací zde

z letiště Praha Řeporyje

Pracujeme s typem ROBINSON R44 RAVEN II, který uveze pilota + 3 pasažéry.

 

Od roku 2020 jsme rozšířili naši nabídku leteckých prací i o lety vrtulníkem. Ze strany klientů je o ně zájem a tak občas zasíláme i SMS s touto nabídkou. Zapůjčujeme si čtyřmístný vrtulník Robinson R44 a podrobnější informace máme na webových stránkách www.vrtulnik24.cz. Většinou startujeme z letiště Praha Letňany nebo podle přání zákazníka. Vrtulníkem může letět kdykoli, nejen na základě našich SMS nabídek, stačí se domluvit na tel. 606 804 408. Cenu zakoupených letenek pro balon lze využít pro celou či částečnou úhradu vybraného vrtulníkového letu.

 

Rozdíl oproti balonu se dá velmi zjednodušeně shrnout do těchto bodů: 

  • v balonu pevně a tiše "visíme" a živel nás nese tam, kam on chce. Naopak ve vrtulníku je motor slyšet, dá se řídit a tak se jistotou proletíme po Vámi vybrané trase a přistaneme, kde chceme, nejčastěji v místě startu.
  • v balonu je větší adrenalin, naopak vrtulník je vůči větru a počasí nesrovnatelně odolnější. Odpadá tak riziko odvolání letu přímo z louky a lety jsou jistější (vhodné zejména pro ty, kteří jedou z veliké dálky apod).
  • režie vrtulníku je větší než u našeho balonu, přitom uveze maximálně 3 pasažéry + pilota. Tržby málokdy dosahují režijních nákladů, proto lety vrtulníkem u naší společnosti nejsou komerční činností. Létáme s ním pro radost, pro rozšíření naší nabídky a také pro udržení kondice našich pilotů.

 

NABÍZÍME NÁSLEDUJÍCÍ DRUHY LETŮ: 

30minutový let

60minutový let

90minutový let

 

TERMÍNY LETU: 

Po zakoupení letenky na let vrtulníkem jsou jednotlivé lety nabízeny stejným způsobem jako termíny pro let balonem, tj. pokud budou vhodné podmínky pro let, rozešleme vám 2-3 dny předem nabídku letu prostřednictvím SMS, pokud vám bude daný termín vyhovovat, stačí zavolat na telefonní číslo, ze kterého vám SMS přijde a termín letu si zarezervovat. Následně obdržíte zprávu s informacemi o organizaci letu a přesném místu setkání.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE:

Typ, název vrtulníku: ROBINSON R44 RAVEN II

Rok výroby: 2014

Pohonná jednotka: 1 × motor Lycoming IO-540-AE1A5 o výkonu 205 kW

Počet sedadel (pilot + cestující): 1+3

Maximální vzletová hmotnost: 1134 kg

Minimální vzletová hmotnost: 725 kg

Maximální zátěž pro let (pasažéři + zavazadla): 371 kg

Prázdná hmotnost: 683 kg

Obsah nádrže: 176 l

Spotřeba paliva: 50 l/h

Maximální rychlost: 240 km/h

Cestovní rychlost: 202 km/h

Maximální dolet: 550 km

Délka: 9 m

Výška: 3,3 m

Průměr rotoru: 10,1 m

Průměr vyrovnávacího rotoru: 1,5 m 

 

let vrtulníkem